Kiedy ubezpieczenie samochodu zostanie anulowane?

Natychmiastskontaktuj się z firmą ubezpieczeniową , aby sprawdzić, czy możesz. Kiedy otrzymasz powiadomienie, Twoje ubezpieczenie samochodu jest anulowane, nie zwlekaj. Natychmiast skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy możesz przywrócić swoją polisę. W zależności od umowy polisy i przepisów stanowych, możesz przywrócić polisę, która została anulowana z powodu braku płatności.

Naprzykład, ubezpieczyciel może zaoferować okres karencji, w którym możesz dopłacić płatności i wszelkie grzywny, odsetki lub opłaty i przywrócić swoją polisę. Zwykle będziesz mieć 10 do 20 dni między datą powiadomienia o anulowaniu a datą, w której nie jesteś już objęty ubezpieczeniem. Dokładna ilość czasu różni się w zależności od stanu. Po tym, Twoje ubezpieczenie oficjalnie wygasa i nie będziesz już mógł legalnie prowadzić samochodu.

Wniektórych stanach, wygaśnięcie ubezpieczenia również unieważni Twoją rejestrację od razu lub kilka tygodni po wygaśnięciu ubezpieczenia. Ale bez względu na to, gdzie mieszkasz, im dłużej czekasz przed naprawieniem problemu, tym większe będą konsekwencje. Dlatego upewnij się, że natychmiast skontaktujesz się z firmą ubezpieczeniową. Gdy nie zapłacisz składki ubezpieczeniowej, Twoja firma ubezpieczeniowa wyśle Ci powiadomienie, że Twoja polisa zostanie anulowana, jeśli nie dokonasz płatności.

ValuePenguinstwierdza, że chociaż dokładna ilość czasu różni się w zależności od stanu, prawdopodobnie otrzymasz okres karencji wynoszący 10 do 20 dni przed wygaśnięciem polisy. Gdy to nastąpi, nie będziesz w stanie legalnie prowadzić samochodu. Kiedy Twoja polisa ubezpieczeniowa samochodu zostanie anulowana, zwykle pozostaje w rejestrze ubezpieczeniowym przez około pięć lat, ale może to być dłuższe. Może to spowodować, że będziesz potrzebować ubezpieczenia samochodu wysokiego ryzyka, który wiąże się ze składkami wyższymi niż średnia.

Jeśliprzyczyną anulowania jest nieporozumienie, Twój agent ubezpieczeniowy powinien być w stanie przywrócić ochronę. Jeśli nie stać Cię na płatności z tytułu ubezpieczenia samochodu , skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową tak szybko, jak to możliwe. Dla początkujących, istnieje niedogodność ze znalezieniem nowej firmy ubezpieczeniowej, lub próbując rozwiązać problem z obecnym ubezpieczycielem. Jeśli poczekasz dłużej, aby go przywrócić, może nastąpić wygaśnięcie ubezpieczenia (okres, w którym nie masz ubezpieczenia).

Pozakupie polisy, firma ubezpieczeniowa zwykle ma 60 dni na podjęcie decyzji o nieoferowaniu długoterminowego ubezpieczenia poprzez anulowanie. Otrzymanie powiadomienia, że zostałeś wycofany z ubezpieczenia, może być bardzo stresujące, ponieważ nie możesz legalnie jeździć bez niego. Niezależnie od tego, czy leasingujesz pojazd, czy musiałeś uzyskać finansowanie na zakup samochodu, pożyczkodawca prawdopodobnie wymaga jakiejś formy ubezpieczenia w ramach umowy. Koncentrują się na punktach, na których konsumenci dbają o większość cen, obsługa klienta, funkcje polityczne i możliwości oszczędności, dzięki czemu możesz mieć pewność, który dostawca jest dla Ciebie odpowiedni.

Twojafirma ubezpieczeniowa jest zobowiązana do udzielenia Ci 10 dni powiadomienia o anulowaniu i 30 dni z innych powodów. Z drugiej strony, anulowanie ubezpieczenia oznacza, że Twoja polisa zostanie anulowana w dowolnym momencie innym niż data odnowienia. Po ponownym ubezpieczeniu, powinieneś skontaktować się z departamentem pojazdów mechanicznych swojego stanu, aby zaktualizować informacje o ubezpieczeniu i potwierdzić, że rejestracja i prawo jazdy są nadal ważne. Bardzo ważne jest, aby znać okres karencji dla swojej polisy i skontaktować się z ubezpieczycielem, jeśli spodziewasz się opóźnienia w płatnościach.

Twojafirma ubezpieczeniowa samochodu jest zobowiązana do udzielenia 15 dni wypowiedzenia anulowania za niezapłacenie składki i 45 dni z innych powodów. Jednak niektóre firmy oferują ubezpieczenie samochodowe wysokiego ryzyka, więc anulowanie z powodu incydentu samochodowego nie oznacza, że nie będziesz w stanie znaleźć ubezpieczenia zastępczego. Nawet jeśli nie zostaniesz przyłapany na prowadzeniu pojazdu bez ubezpieczenia przez policję, Twoja ostatnia firma ubezpieczeniowa poinformuje stanowy Departament Pojazdów Samochodowych o zakończeniu ochrony.