Jaki jest najczęstszy rodzaj ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenieodpowiedzialności za obrażenia ciała (BI) jest najczęstszym rodzajem ubezpieczenia samochodowego , ponieważ jest wymagane w prawie każdym stanie. Zespół redakcyjny ds. Ubezpieczeń Bankrate jest tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć najczęstsze rodzaje ubezpieczenia samochodu. Po naszej dyskusji na temat rodzajów ubezpieczenia, pomożemy Ci również określić, w jaki sposób możesz znaleźć najlepsze ubezpieczenie samochodu dla swoich potrzeb.

Jeśli jesteś winny wypadku, Twoje ubezpieczenie od odpowiedzialności za obrażenia ciała obejmie obrażenia drugiej strony, w tym koszty leczenia, utracone wynagrodzenie oraz ból i cierpienie. Zasięgobejmuje każdego, kto kieruje Twoim pojazdem, o ile ma pozwolenie. Na przykład, jeśli cofniesz inny pojazd, a kierowca cierpi na złamaną nogę, ubezpieczenie od odpowiedzialności za obrażenia ciała opłaci się za zdjęcia rentgenowskie, operację i inną opiekę medyczną oraz czas spędzony bez pracy. Większość stanów ma minimalny wymóg dotyczący kwoty odpowiedzialności za obrażenia ciała, którą musisz ponieść.

Odpowiedzialność za szkody majątkowej ma na celu pokrycie wszelkich szkód, które możesz wyrządzić w majątku innej osoby w wyniku wypadku samochodowego. Uszkodzeniemienia zazwyczaj odnosi się do pojazdu, który trafiłeś, ale odpowiedzialność za szkody majątkowe może obejmować inne przedmioty, takie jak ogrodzenia, budynki, skrzynki pocztowe lub latarnie. Jeśli przypadkowo uderzysz w słup lub natkniesz się na skrzynkę pocztową sąsiada, jest to zasięg, który zostałby wykorzystany do zapłaty za te szkody. Odpowiedzialność za szkody majątkowej nie obejmuje szkód na Twoim majątku.

Aby pokryć uszkodzenia własnego pojazdu, będziesz musiał posiadać opcjonalne pokrycie kompleksowe i kolizji. Abypokryć majątek osobisty, który możesz mieć w swoim pojeździe, jak laptop lub artykuły gospodarstwa domowego, zwykle potrzebujesz właścicieli domów, polityka najemców lub właścicieli mieszkań, chociaż niektórzy ubezpieczyciele samochodów mogą oferować niewielki limit ochrony mienia osobistego dla przedmiotów w Twoim pojeździe. Większość stanów nakazuje również minimalny poziom pokrycia odpowiedzialności za szkody majątkowej, który należy zakupić. Gdy pojazd zostanie uszkodzony podczas kolizji, jest to zasięg, który płaci za naprawienie samochodu.

Pokrycie kolizji może zapewnić ochronę przed uszkodzeniem pojazdu po uderzeniu innego pojazdu, słupa, drzewa lub nawet dziury. Jeślijednak nie byłeś winny wypadku, który spowodował uszkodzenie Twojego samochodu, ubezpieczenie odpowiedzialności za szkody majątkowe kierowcy winy powinno zapłacić za naprawę. Jednak zasięg kolizji dotyczy tylko pojazdu, który nie obejmuje uszkodzeń samochodu drugiego kierowcy. Ochrona od odpowiedzialności cywilnej jest wymagana w większości stanów USA jako prawny wymóg prowadzenia samochodu.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może pomóc w pokryciu szkód z tytułu obrażeń i szkód majątkowych innych osób, za które stajesz się prawnie odpowiedzialny w wyniku wypadku objętego ubezpieczeniem. Prawiewszystkie stany wymagają pewnego ubezpieczenia od odpowiedzialności, ale ponieważ wymagania mogą się różnić, ważne jest, aby wiedzieć, czego wymaga twój stan. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje obrażenia i uszkodzenia innych osób i ich mienia, gdy jesteś uznany za winnego za szkody, zgodnie z 21st Century Insurance. Według Nationwide, kompleksowe ubezpieczenie obejmuje zdarzenia uważane za niekontrolowane przez kierowcę, takie jak uszkodzenia pogodowe, kradzież, uderzenie zwierzęcia, i wandalizm.

Kompleksowe ubezpieczenie zwykle wiąże się z odliczeniem, które musisz zapłacić z własnej kieszeni, zanim ubezpieczenie zacznie pokrywać koszty. Każdez tych kryteriów pomoże Ci określić, czy kompleksowe pokrycie ma sens. Jeśli możesz pokryć koszty z własnej kieszeni, prawdopodobnie nie potrzebujesz kompleksowego ubezpieczenia. Jeśli Twój pojazd ma wysoką wartość, Twoje miesięczne koszty wzrosną.

Na przykład, gdy parkujesz samochód w zamkniętym garażu, szanse na kradzież lub zdewastowanie pojazdu są dość niskie i możesz nigdy nie korzystać z zasięgu. Jeślimasz nowszy lub ogólnie samochód o wysokiej wartości, ubezpieczenie od kolizji może pomóc Ci wrócić do miejsca, w którym byłeś finansowo, zanim doszło do szkody. Jeśli Twój samochód jest starszy, szybko traci wartość, lub blisko wartości do odliczenia, pokrycie kolizji może nie być tego warte w końcu. Pokrycie kolizji jest opcjonalne w większości stanów i jest uwzględnione w polisach ubezpieczenia samochodu z pełnym ubezpieczeniem, chociaż niektórzy dzierżawcy lub pożyczkodawcy mogą wymagać wykupienia ubezpieczenia od kolizji.

Znany również jako ubezpieczenie luki, gwarantowana ochrona auto obejmuje kwotę pieniędzy, którą jesteś winien z tytułu leasingu lub pożyczki, jeśli przekracza rzeczywistą wartość gotówkową pojazdu. KiedyTwój samochód zostanie zsumowany lub skradziony, Twoje kompleksowe ubezpieczenie lub ubezpieczenie przed kolizją zapłaci tylko za bieżącą wartość samochodu, która może być niższa niż to, co pozostało z leasingu lub pożyczki. Ubezpieczenie luki płaci za pozostałe saldo pożyczki, którego nie obejmuje kompleksowe lub ubezpieczenie od kolizji. Jeśli Twój samochód zostanie zsumowany (gdy koszt naprawy przekracza wartość pojazdu) w wypadku, ubezpieczenie przed kolizją zapłaci wartość Twojego samochodu.

Wartość samochodu może szybko ulec deprecjacji, więc rozliczenie ubezpieczenia samochodu może nie wystarczyć na pokrycie kosztów pożyczki. Ubezpieczenienieubezpieczonego kierowcy może chronić Ciebie i Twój samochód przed nieubezpieczonymi kierowcami i wypadkami z potrąceniem. Ubezpieczenie ochrony przed obrażeniami ciała może również pokryć koszty związane z obrażeniami użytkownika lub spowodowane nimi, takie jak opieka nad dzieckiem lub utrata dochodów. Kompleksowe pokrycie jest czasami nazywane „innym niż pokrycie kolizji i płaci za liczne rodzaje strat niezwiązanych z kolizją.

Przygotuj się więc na ograniczenie liczby mil umieszczonych na swoim klasycznym samochodzie i przechowywanie go w magazynie, gdy go nie prowadzisz. Powinieneśgo również zdobyć, jeśli nie możesz sobie pozwolić na naprawę lub wymianę samochodu, jeśli zostanie nieoczekiwanie uszkodzony. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wymianę lub naprawę samochodu, jeśli jest on sumowany w wyniku zdarzenia niezwiązanego z wypadkiem lub skradziony. Urządzenia antykradzieżowe i śledzące w samochodach mogą sprawić, że zasięg ten będzie nieco bardziej przystępny cenowo, ale posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia może być kosztowne i może nie być konieczne, zwłaszcza jeśli samochód można łatwo wymienić.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu pokrywa straty wynikające z kradzieży, wandalizmu lub ekstremalnych zdarzeń pogodowych. Innymisłowy, polisa ubezpieczeniowa tylko do odpowiedzialności zapłaci tylko za szkody lub obrażenia mienia innych osób po wypadkach, które spowodujesz, podczas gdy pełna polisa ubezpieczeniowa może pokryć własne naprawy pojazdów i koszty leczenia, w zależności od konkretnych rodzajów ubezpieczenia, które uwzględnisz. . Tak więc, mimo że odpowiedzialność i pełne ubezpieczenie to dwa główne rodzaje polis ubezpieczeniowych samochodu, nadal istnieje kilka konkretnych rodzajów ubezpieczeń samochodowych, które kierowcy mogą kupić.

.