Jakie są 4 rodzaje ubezpieczeń samochodowych?

Ochronaod odpowiedzialności cywilnej jest wymagana w większości stanów USA jako prawny wymóg prowadzenia samochodu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może pomóc w pokryciu szkód z tytułu obrażeń i szkód majątkowych innych osób, za które stajesz się prawnie odpowiedzialny w wyniku wypadku objętego ubezpieczeniem. . Kompleksowe ubezpieczenie może zapewnić dodatkowy poziom ochrony w przypadku wypadku z udziałem innego pojazdu.

Możepomóc zapłacić za uszkodzenia samochodu spowodowane incydentami oprócz kolizji, w tym wandalizmu, niektórych zdarzeń pogodowych i wypadków ze zwierzętami. Ubezpieczenie nieubezpieczonego kierowcy może chronić Ciebie i Twój samochód przed nieubezpieczonymi kierowcami i wypadkami z potrąceniem. To ubezpieczenie jest często łączone z ubezpieczeniem kierowcy niedostatecznie ubezpieczonego. Wielu kierowców decyduje się na minimalną ochronę od odpowiedzialności cywilnej, aby zaoszczędzić pieniądze, ale może to nie zapewnić wystarczającego zasięgu.

Ubezpieczenienieubezpieczonego kierowcy może chronić Cię w razie wypadku z kierowcą, którego ubezpieczenie nie wystarcza na pokrycie kosztów. Koszty leczenia po wypadku mogą być bardzo drogie. Ubezpieczenie płatności medycznych może pomóc w pokryciu kosztów leczenia związanych z wypadkiem objętym ubezpieczeniem, niezależnie od tego, kto ponosi winę. Skąd wiesz, jakich typów potrzebujesz? Czy jest to wymagane przez twój stan? Czy istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy i nadal mieć odpowiednią kwotę ubezpieczenia? Poniżej szczegółowo opisujemy 5 rodzajów ubezpieczenia i przedstawiamy kilka scenariuszy, w których skorzystałbyś na dodaniu niewymaganego ubezpieczenia do polisy wraz z kilkoma wskazówkami, jak zaoszczędzić trochę pieniędzy w zależności od pojazdu i budżetu.

Ubezpieczenieodpowiedzialności cywilnej obejmuje Cię w przypadku wypadku samochodowego objętego ubezpieczeniem i zostanie ustalone, że wypadek jest wynikiem Twoich działań. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pokryje koszty naprawy wszelkich mienia uszkodzonego w wyniku wypadku, a także rachunki medyczne wynikające z powstałych obrażeń. Większość stanów ma minimalny wymóg dotyczący kwoty ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, którą muszą posiadać kierowcy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, jednak, zwykle dobrym pomysłem jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które przekracza minimalny wymóg ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w Twoim stanie, ponieważ zapewni dodatkową ochronę w przypadku uznania Cię za winę wypadku, ponieważ jesteś odpowiedzialny za wszelkie roszczenia przekraczające górne ubezpieczenie limit.

Niechciałbyś ryzykować konieczności płacenia dużej kwoty pieniędzy, ponieważ przekroczono limit polisy. Jeśli dojdzie do wypadku objętego ubezpieczeniem, ubezpieczenie kolizji zapłaci za naprawę Twojego samochodu. Jeśli Twój samochód zostanie zsumowany (gdy koszt naprawy przekracza wartość pojazdu) w wypadku, ubezpieczenie przed kolizją zapłaci wartość Twojego samochodu. Co jeśli coś stanie się z Twoim samochodem, co nie jest związane z wypadkiem objętym ubezpieczeniem - uszkodzenie pogody, uderzysz jelenia, Twój samochód zostanie skradziony - czy Twoja firma ubezpieczeniowa pokryje stratę? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie od kolizji obejmują wypadki, ale nie takie sytuacje.

Sytuacjete są objęte zakresem kompleksowego (innego niż kolizja). Podczas gdy przepisy stanowe nakazują, aby wszyscy kierowcy byli ubezpieczeni, niestety nie zawsze tak jest. Inną kwestią, która może się pojawić, jest to, że podczas gdy kierowca może mieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, wiele stanów ma stosunkowo niskie minimalne wymagania dotyczące ubezpieczenia, które mogą nie wystarczyć do pokrycia wszystkich wydatków związanych z wypadkiem. Jestto sytuacja, w której ochrona nieubezpieczonych i nieubezpieczonych kierowców pomogłaby w pokryciu wydatków.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia zdrowotnego, polisy ubezpieczeniowe samochodu są faktycznie składane z kilku rodzajów ubezpieczenia, z których każdy ma własne koszty i korzyści. Kierowcy często wybierają różne kwoty ubezpieczenia dla różnych komponentów, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje ubezpieczeń są najlepsze dla Twojej sytuacji. Oto przegląd najpopularniejszych rodzajów ubezpieczeń samochodowych. Jednąrzeczą, którą wiele osób się myli, jest to, czy ubezpieczenie od szkód majątkowych obejmuje Twój samochód.

Aby pokryć uszkodzenia pojazdu, potrzebujesz jednego z dwóch fizycznych szkód ubezpieczenia samochodu , które omówimy poniżej. Prawie wszystkie stany wymagają pewnego ubezpieczenia od odpowiedzialności, ale ponieważ wymagania mogą się różnić, ważne jest, aby wiedzieć, czego wymaga twój stan. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje obrażenia i uszkodzenia innych osób i ich mienia, gdy jesteś uznany za winnego za szkody, zgodnie z 21st Century Insurance. Jakiesą różne rodzaje ubezpieczeń samochodowych?.

Każdy kierowca w każdym stanie kraju musi wykupić ubezpieczenie tylko od odpowiedzialności przed jazdą lub zaparkowaniem jakiegokolwiek pojazdu na terenie stanu. Trzy rodzaje ubezpieczeń samochodowych, które są powszechnie oferowane, to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, kompleksowej i kolizji. Jeśli masz pojazd o jeden rok modelowy lub nowszy, Twój ubezpieczyciel samochodowy może zaoferować Ci nowe ubezpieczenie wymiany samochodu. Ubezpieczeniesamochodu od kolizji nigdy nie jest wymagane przez prawo stanowe, ale dealerzy i banki zwykle wymagają go w przypadku samochodów dzierżawionych lub finansowanych.

Będziesz potrzebował ubezpieczenia samochodu, aby sfinansować lub leasingować samochód, ubezpieczenie domu, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny, ubezpieczenie zdrowotne, aby uniknąć opłaty w niektórych stanach, i ubezpieczenie na życie, aby chronić swoją rodzinę, jeśli odejdziesz. Kiedy jesteś w wypadku samochodowym, który jest winy innego kierowcy, część uszkodzenia mienia polisy ubezpieczeniowej samochodu innego kierowcy wkroczyłaby zapłacić za naprawy własnego samochodu. Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej pomaga chronić finansowo drugą stronę, gdy jesteś winny wypadku samochodowego. Klasyczneubezpieczenie samochodu zapewnia specjalistyczną ochronę zaprojektowaną z myślą o wyjątkowych potrzebach kolekcjonerów samochodów zabytkowych i klasycznych.

Kompleksowe ubezpieczenie nigdy nie jest wymagane przez prawo stanowe, ale zwykle jest potrzebne w przypadku samochodów , które są dzierżawione lub finansowane. Możesz także spojrzeć na najlepsze lub najtańsze firmy ubezpieczeniowe samochodowe w swoim stanie i stamtąd zawęzić wybór. Ochronanieubezpieczonego kierowcy płaci za własne wydatki medyczne i rachunki za naprawę samochodu, jeśli zostaniesz potrącony przez nieubezpieczonego kierowcę. Zacznij od przyjrzenia się najlepszym firmom pod kątem określonego rodzaju ubezpieczenia, o którym wiesz, że będziesz potrzebować, takie jak ubezpieczenie od kolizji lub ochrona przed obrażeniami ciała.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu opłaca się naprawić lub wymienić pojazd, gdy jest uszkodzony przez coś innego niż wypadek, takie jak wandalizm lub klęska żywiołowa. Według Allstate, ubezpieczenie nieubezpieczonych kierowców płaci za koszty leczenia i naprawy samochodu, gdy jesteś w wypadku z kierowcą, który nie ma ubezpieczenia. Wtakim przypadku możesz chcieć zwiększyć limit wynajmu samochodu, tak aby jeśli Twój pojazd nie był możliwy do jazdy, Twoje ubezpieczenie będzie wystarczające do zwrotu kosztów większego wynajętego pojazdu. .