Czy ubezpieczenie samochodu pokryje wymianę przedniej szyby?

Większośćubezpieczycieli samochodowych pokrywa wymianę przedniej szyby, jeśli masz kompleksowe pokrycie polisy. W niektórych przypadkach odliczenia są uchylane w przypadku naprawy przedniej szyby. jednak, jeśli musisz w pełni wymienić przednią szybę, prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za opłacenie pełnego odliczenia, chyba że mieszkasz w „stanie zerowego odliczenia”. Ubezpieczenie od kolizji jest opcjonalnym ubezpieczeniem, które zazwyczaj obejmuje pękniętą przednią szybę, jeśli została uszkodzona podczas wypadku.

Uszkodzonelub uszkodzone szyby przednie są zwykle objęte ubezpieczeniem samochodu. Jeśli ktoś inny uszkodzi Twój pojazd, jego ochrona przed odpowiedzialnością pokryje koszty wymiany przedniej szyby. Jeśli szkoda została spowodowana krytym niebezpieczeństwie lub byłeś winny, Twoja polisa ubezpieczeniowa obejmie wymianę przedniej szyby, tak długo, jak masz kompleksowe, kolizja, lub pokrycie szkła. Chip rockowy ma miejsce, gdy mały kamień lub przedmiot przebije przednią szybę i powoduje mały wióry w szkle.

Tenrodzaj ubezpieczenia obejmuje uszkodzenia spowodowane problemami takimi jak kradzież, pożar, powódź, grad, spadające przedmioty (jak gałąź drzewa) i kolizje ze zwierzętami. Jeśli chodzi o to, czy roszczenie o przednią szybę wpłynie na Twoje stawki ubezpieczenia, Safelite zaleca bezpośredni kontakt z firmą ubezpieczeniową w celu uzyskania ostatecznej odpowiedzi przed oddaniem samochodu do serwisu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje wymianę przedniej szyby tylko wtedy, gdy inna osoba spowodowała uszkodzenie Twojego samochodu. W zależności od umowy ubezpieczenia, możesz nie otrzymać pełnego zwrotu kosztów, jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa stwierdzi, że koszt usługi przekracza akceptowalny zakres.

Jeślichcesz mieć odpowiednie ubezpieczenie samochodu na uszkodzenia spowodowane gradem, będziesz potrzebować kompleksowego ubezpieczenia swojej polisy samochodowej. Kiedy składasz roszczenie, musisz skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem, dzwoniąc do agenta lub składając roszczenie online. Po wykonaniu przez technika niezbędnych prac nad Twoim samochodem, jesteś odpowiedzialny za zapłatę odliczenia bezpośrednio do sklepu. Wszystkie produkty ubezpieczeniowe podlegają warunkom obowiązującej polisy ubezpieczeniowej, a wszystkie powiązane decyzje (takie jak zatwierdzenie ubezpieczenia, składki, prowizje i opłaty) oraz obowiązki polisy są wyłączną odpowiedzialnością ubezpieczyciela ubezpieczeniowego.

Nietylko trudniej jest zobaczyć z pękniętej przedniej szyby, ale jest też bardziej prawdopodobne, że pęknie, jeśli uderzy w nią coś innego. W związku z tym, jeśli przednia szyba pękła z powodu uderzenia w nią skały podczas jazdy po autostradzie, kompleksowe pokrycie nie byłoby dostępne, aby pomóc w pokryciu napraw. Jeśli masz kompleksowe pokrycie, wtedy powinieneś zostać objęty naprawą szyb samochodowych, w tym pełna wymiana przedniej szyby. Jeśli skontaktujesz się z dealerem, aby zapytać o wymianę przedniej szyby, doradca serwisowy prawdopodobnie skieruje Cię do jednego z zewnętrznych sklepów z szybami samochodowymi.

Niektórestany, takie jak Arizona i Massachusetts, oferują wybór zakupu określonego pokrycia szkła z zerowym odliczeniem. Najlepiej pozostać w kontakcie z firmą ubezpieczeniową przez cały proces roszczeń, aby mieć pewność, że masz wszystkie niezbędne informacje w ręku. Wytyczne większości głównych zakładów ubezpieczeniowych nie traktują kompleksowych roszczeń jako roszczeń wymagających dopłaty.