Czy składki na ubezpieczenie samochodu idą w górę?

Krajowo, stawki ubezpieczenia samochodu rosną średnio o 4, 9%, zgodnie z zatwierdzonymi danymi zgłoszeniowymi stawki z S% 26P Global Market Intelligence. Auto ubezpieczyciele wyceniają swoje polisy na podstawie wielu czynników. Czasami te czynniki kosztów idą w górę, a czasami spadają. W większości stanów koszty obecnie rosną.

Twojedziałania, jako ubezpieczający, mogą wpływać na to, co płacisz, też. Na przykład, jeśli dodasz inny samochód, lub nastoletni kierowca do swojej polisy, Twoje koszty wzrosną. Alternatywnie, Twoje koszty spadną, jeśli porzucisz samochód lub kierowcę z polisy. Ubezpieczenie i inne funkcje różnią się w zależności od ubezpieczycieli, różnią się w zależności od stanu, i nie są dostępne we wszystkich stanach.

Jeśliszukasz sposobów na obniżenie kosztów ubezpieczenia samochodu, rozważ zakupy wśród różnych firm ubezpieczeniowych. Jeśli Twoja stawka znacznie wzrośnie, eksperci ubezpieczeniowi i doradcy finansowi zgadzają się, że nadal jest to najlepszy sposób działania, aby utrzymać polisę ubezpieczeniową samochodu w mocy. Innym trendem wpływającym na koszty ubezpieczenia samochodu jest to, że wraz ze spadkiem stopy bezrobocia coraz więcej osób jedzie zarówno do pracy, jak i z pracy. Dzieje się tak po prostu dlatego, że więcej samochodów, a więc bardziej zatłoczonych jezdni, zwiększa liczbę wypadków samochodowych w tych miastach.

Terazrosną również składki ubezpieczeniowe, właściciele pojazdów desperacko szukają sposobów na obniżenie kosztów. Zmiana adresu, w którym samochód jest garażowany (przechowywany przez noc) to rzadki przypadek, w którym stawka może wzrosnąć w połowie polisy bez wprowadzania zmian w ubezpieczeniu, pojazdach lub objętych ubezpieczeniu kierowców. Możesz ulec pokusie obniżenia zasięgu, aby zaoszczędzić pieniądze, ale specjaliści ubezpieczeniowi odradzają tę strategię. Twoja lokalizacja geograficzna mogła mieć zmniejszoną liczbę wypadków samochodowych w ubiegłym roku, co skutkuje mniejszą liczbą roszczeń, a może wypadek z winy lub bilet, który miałeś w przeszłości, jest wystarczająco stary, aby nie pobierać już dopłaty do Twojej polisy, skutkując obniżeniem składki.

Dlaubezpieczających w niektórych stanach i niektórych ubezpieczycieli samochodowych, podwyżki stawek mogą być znacznie bardziej strome. Wyniki oparte są na analizie 15 milionów ofert ubezpieczeń samochodowych dla różnych kierowców w 35 000 kodów pocztowych i 72 dostawców. To podnosi koszty posiadania samochodu w tym samym czasie, co zakup, serwis i tankowanie pojazdu również staje się droższe. Twoja premia zależy od indywidualnych czynników oceny, takich jak typ pojazdu, którym jeździsz, Twoja historia jazdy i roszczeń, oraz wybrane typy i poziomy zasięgu.

JeśliTwoje miasto ma wysoki wskaźnik kradzieży, wypadek, i roszczenia związane z pogodą, ubezpieczenie kierowców w Twojej okolicy staje się bardziej ryzykowne dla firmy ubezpieczeniowej. Ponieważ ubezpieczenie samochodu ma na celu pokrycie kosztów po wypadku, w tym zarówno szkód majątkowych, jak i kosztów leczenia, wszystko, co podnosi te koszty, prawdopodobnie podniesie stawki.