Dlaczego ubezpieczenie samochodu jest tak drogie w USA?

Składkana ubezpieczenie samochodu kierowcy może być kosztowna z powodu ostatnich roszczeń lub naruszeń prawa jazdy. Maty za przekroczenie prędkości, wypadki z winy i DUI mają poważny wpływ na składki ubezpieczeniowe. Po jakimkolwiek naruszeniu lub roszczeniu, ubezpieczyciel obciąży kierowcę przez trzy do pięciu lat, 3 dni temu. Przed pandemią, szybki rozwój wielu dużych miast zwiększał również odległości między domem a pracą dla wielu Amerykanów.

Dodajdo tego wzrost liczby ludności, a rezultatem jest rosnące obciążenie dla transportu publicznego. To tylko jeden z wielu powodów, dla których posiadanie samochodu stało się koniecznością dla wielu osób. Ale rzeczywistość jest taka, posiadanie samochodu jest nadal uważane za swego rodzaju luksus. Często trudne aspekty posiadania pojazdu wykraczają poza początkowy zakup.

Konserwacja, remont, a pozornie niekończący się wzrost kosztów benzyny sprawiają, że posiadanie pojazdu jest potencjalnie kosztownym przedsięwzięciem. Następnie masz cenę ubezpieczenia samochodu. Przyjrzyjmy się powodom, dla których ubezpieczenie samochodu jest tak drogie. Od momentu ich wprowadzenia na rynek samochody były drogimi produktami, które będąc nowoczesnymi cudami technologii i innowacji, mogą powodować znaczne szkody i obrażenia.

Trudnościz pobieraniem odszkodowań doprowadziły ostatecznie rządy stanowe do stworzenia obowiązkowych przepisów ubezpieczeniowych w celu ochrony wszystkich zaangażowanych stron. W tych warunkach kierowcy płacą ubezpieczycielom miesięczną lub roczną opłatę, zwaną „składką ubezpieczeniową w zamian za określony stopień ochrony w razie wypadku. Aby lepiej zrozumieć, dlaczego ubezpieczenie może być kosztowne, musimy przyjrzeć się różnym rodzajom ubezpieczenia. .

Jestto najbardziej podstawowa polityka i rekompensuje szkody, za które ubezpieczony kierowca został pociągnięty do odpowiedzialności. Minimalna kwota ubezpieczenia różni się w zależności od stanu i można ją zwiększyć za wyższą opłatę za składkę. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może być wyborem przyjaznym dla budżetu (szczególnie dla właścicieli starszych pojazdów), ale ma ograniczenia, o których musisz wiedzieć. Na przykład niski limit szkód majątkowych można łatwo przekroczyć w przypadku poważnej awarii.

Upewnijsię, że masz wystarczającą ilość ubezpieczenia we wszystkich trzech kategoriach, aby uchronić się przed potencjałem opadu finansowego, jeśli miałbyś dostać się w wypadku. Termin pełne pokrycie jest często niewłaściwie używany, nie wspominając o tym, że jest mylący. Zapewnia kierowcom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Nie ma czegoś takiego jak „pełne pokrycie, ale coś zbliżonego do formy całkowitej ochrony można osiągnąć dzięki odpowiedniej kombinacji pakietów ubezpieczeniowych.

Podczasgdy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewnia odszkodowanie za szkody i obrażenia kierowcy z winy, ubezpieczenie przed kolizją pokrywa koszty napraw. Jeśli natura spowoduje uszkodzenie samochodu lub zostanie skradziony, kompleksowe ubezpieczenie gwarantuje odszkodowanie. W wypadku spowodowanym przez innego kierowcę firma ubezpieczeniowa strony odpowiedzialnej jest zobowiązana do odszkodowania pieniężnego. Jeśli jednak kierowca nie ma ubezpieczenia, jedyną opcją zemsty byłyby wniesienie opłat.

Możeto prowadzić do długiego i kosztownego procesu sądowego. Instytut Informacji Ubezpieczeniowej szacuje, że około 13% kierowców nie ma ubezpieczenia. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że ci kierowcy najprawdopodobniej nie mają ubezpieczenia, ponieważ nie mogą sobie na to pozwolić, pozwanie ich o odszkodowanie byłoby kwestią sporną. Gdy kierowca z winy ma niewystarczającą kwotę ubezpieczenia, aby pokryć wydatki, nadal może być konieczne podjęcie kroków prawnych, aby uzyskać pozostałą kwotę.

Zarównoubezpieczone, jak i nieubezpieczone ubezpieczenia są w całości wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, pozostawiając im zadanie dochodzenia odszkodowań od drugiej strony. Pożyczka, dzierżawa, lub ubezpieczenie GAP istnieje w celu ochrony kierowców przed nieuzasadnionymi kosztami w przypadkach, gdy samochód jest sumowany w wypadku. W momencie zakupu nowego pojazdu prawie natychmiast traci on średnio od 10 do 20 procent swojej wartości. Tak więc przez krótki okres, kwota, którą będziesz winien za pojazd, jest większa niż jego rzeczywista wartość.

Jeśliweźmiesz udział w wypadku w tym okresie, zasięg GAP dostosowuje wartość, aby koszty były dokładniejsze i upewnić się, że kierowcy nie muszą wychodzić z kieszeni. Aby zrozumieć, dlaczego stawki ubezpieczenia są tak wysokie, omówiliśmy dostępne rodzaje ubezpieczenia. Więc chociaż ubezpieczenie od odpowiedzialności pozwoli Ci legalnie prowadzić samochód, nie wystarczy w tym, co obejmuje i nie ochroni Cię znacznie finansowo w razie wypadku. Oczywiście, chcesz spróbować wyrazić zgodę na kolizję i kompleksowe pokrycie.

Totutaj sprawy się komplikują, ponieważ musisz negocjować poszczególne klauzule. Kiedy dodasz ubezpieczenie nieubezpieczone i niedostatecznie ubezpieczone na górze, przygotowujesz się do wysokiej premii. Dlaczego więc ceny tych różnych pokryć są tak wysokie? Powodem jest to, że firma ubezpieczeniowa zasadniczo stawia na szanse, że nie będziesz miał wypadku. Dziesięciolecia w branży pozwoliły im gromadzić ogromne statystyki i punkty danych na temat różnych wypadków.

Wzwiązku z tym mogą właściwie oszacować ryzyko związane z konkretną sytuacją i odpowiednio dostosować swoje ceny. Więc kiedy połączysz kilka pakietów ubezpieczeniowych, firma musi obliczyć te kursy i zastosować je do każdego scenariusza. Jednym z innych powodów, dla których ceny są tak wysokie, jest to, że nowoczesne pojazdy stały się bardzo drogie w naprawie. Dwadzieścia lat temu, giętarka błotników przy znaku stopu spowodowałaby niewielkie szkody, których charakter był często tak arbitralny, że żadna ze stron nawet nie zawracała sobie głowy ich zgłaszaniem.

Alewraz z rozwojem technologii i uczyniła nasz samochód bardziej podobnym do komputerów mobilnych, szeroka gama czujników, aparatów fotograficznych i innych urządzeń jest teraz wbudowana w zderzaki. Tak więc ten sam incydent, który miał miejsce dzisiaj, może spowodować tysiące dolarów odszkodowania. Ciągłe ulepszenia zarówno aktywnych, jak i pasywnych systemów bezpieczeństwa zmniejszyły liczbę wypadków, ale wiąże się to z kosztami - dość dosłownie. Wręcz przeciwnie, starsze pojazdy są bardziej podatne na wypadki i często stwarzają większe ryzyko obrażeń, dlatego ich ceny premium nie są dużo lepsze.

Nawiele sposobów, wysokie składki ubezpieczeniowe są czymś, z czym musimy się pogodzić. To zło konieczne, ponieważ większość stanów wymaga jakiejś formy ubezpieczenia, aby legalnie obsługiwać pojazd mechaniczny. Być może najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest zmiana perspektywy. Zamiast myśleć o tym jako o znaczącym, ale niepotrzebnym wydatku, spójrz na to jako sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, zarówno pieniężnie, jak i zdrowotnie.

Mającodpowiednie ubezpieczenie, które obejmie Cię w przypadku niefortunnej możliwości poważnego wypadku, będziesz mógł mieć spokój ducha wiedząc, że zostaniesz pod opieką. Zimowe burze, które zwykle zdarzają się między końcem października a kwietniem, sprawiają, że nawet najbezpieczniejsze drogi są niebezpieczne. Huragany zwiększają prawdopodobieństwo powodzi, co może spowodować całkowitą stratę. Zarówno poważne wypadki, jak i całkowite straty są kosztowne dla towarzystw ubezpieczeniowych; przewoźnicy ograniczają ryzyko finansowe tych zdarzeń poprzez pobieranie droższych składek.

Ubezpieczeniesamochodu jest drogie z wielu powodów. Możesz kontrolować niektóre z tych czynników, takie jak historia jazdy i wybrany odliczenie. Istnieją również czynniki, których nie możesz kontrolować, które mogą prowadzić do wysokiej składki na ubezpieczenie samochodu, takie jak Twój wiek i wskaźnik przestępczości w Twojej okolicy. Dziejesię tak, ponieważ badania wykazały, że niska ocena kredytowa jest skorelowana z bardziej ryzykownymi zachowaniami podczas jazdy.

Dodatkowo, Twój kod pocztowy odgrywa rolę w określaniu, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu. Jeśli kradzieże samochodu lub włamania są powszechne w obszarze, w którym mieszkasz, Twoja premia będzie wyższa. Również warunki drogowe w Twojej okolicy będą brane pod uwagę. Kiedyjest większy ruch, jest więcej wypadków.

Sprawdź oceny bezpieczeństwa przy następnym zakupie nowego samochodu, lub zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego, jak może to wpłynąć na Twoją stawkę. Wyświetlane oferty ubezpieczenia samochodu oparte są na analizie bazy danych Insurify zawierającą ponad 40 milionów cytatów z 500 kodów pocztowych w całym kraju. Niektóre stany nie zezwalają firmom ubezpieczeniowym na uwzględnienie Twojej zdolności kredytowej, ale większość z nich użyje Twojej zdolności kredytowej jako pełnomocnika, aby określić Twoją wiarygodność finansową i zgadnąć, czy będziesz płacić składki na ubezpieczenie samochodu w sposób spójny. Abywiedzieć, czy Twoje składki ubezpieczeniowe są wyższe niż muszą, będziesz chciał uzyskać oferty ubezpieczeniowe od jak największej liczby firm.

Wiele firm ubezpieczeń samochodowych nie wykonuje świetnej roboty polegającej na naliczaniu rzadkich kierowców niższych stawek niż osoby dojeżdżające do pracy na co dzień. Porównanie stawek od różnych dostawców zwiększa prawdopodobieństwo, że w Nowym Jorku znajdziesz bardziej przystępne stawki ubezpieczenia samochodu dla swoich potrzeb, ponieważ składki różnią się w zależności od przewoźnika. Kierowcy powinni zawsze szukać lepszej oferty i chętni do skoku statku w celu uzyskania lepszych stawek ubezpieczenia samochodu. Ubezpieczycielesamochodów chcą Twojej firmy i często oferują zniżki lub zachęty do korzystania z ich usług.

Nawet jeśli nie masz samochodu sportowego lub luksusowego, drogie pojazdy lub samochody z drogimi częściami kosztują więcej. Dzięki powyższym spostrzeżeniom i metodom rankingowym, Insurify jest w stanie zaoferować kupującym ubezpieczenia samochodu wgląd w to, jak różni ubezpieczyciele wypadają ze sobą zarówno pod względem kosztów, jak i jakości. Firmy ubezpieczeniowe przyglądają się liczbie roszczeń zgłoszonych na danym obszarze, wskaźniku przestępczości i gęstości zaludnienia. Młodzikierowcy poniżej 25, a zwłaszcza nastoletni kierowcy, są uważani za kierowców wysokiego ryzyka i płacą stawki astronomiczne w porównaniu z bardziej dojrzałymi klientami ubezpieczeń samochodowych w tej samej lokalizacji.

Składki ubezpieczeniowe w Nowym Jorku nie mają oznak spowolnienia, przy 14,2% wzroście kosztów w ciągu ostatnich sześciu lat. Stany bez winy mają zwykle dodatkowe wymagania ubezpieczeniowe, takie jak ubezpieczenie ochrony przed obrażeniami ciała (PIP), czasami określane również jako ubezpieczenie bez winy, aby zapewnić, że kierowcy są odpowiednio objęci ubezpieczeniem po wypadku. Upewnij się, że Twoje odliczenie jest odpowiednie dla Twojego budżetu, ponieważ wyższe odliczenie może obniżyć miesięczną stawkę, i jeśli ostatnio zmieniłeś samochody lub sprzedałeś dom, ale nie sprawdziłeś limitów ubezpieczenia ani rodzajów ubezpieczenia na swojej polisie, możesz chcieć. .