Kiedy ubezpieczenie samochodu wysyła czek?

Najczęstszymscenariuszem po złożeniu roszczenia z tytułu ubezpieczenia samochodu jest to, że Twój. Ale jeśli zbadasz trochę głębiej, możesz zacząć kwestionować mądrość spieniężyć czek wysłany przez firmę ubezpieczeniową od razu. Dla jednej rzeczy, firmy ubezpieczeniowe zawsze starają się rozstrzygać roszczenia za najniższą możliwą kwotę w dolarach. Jeśli złożyłeś wniosek i trzymasz teraz czek w ręku, możesz wiedzieć na pewno, że pieniądze, za które jest czek, reprezentują minimum, jakie firma ubezpieczeniowa była skłonna zapłacić.

Firmyubezpieczeniowe zyskują na tym i, w związku z tym, może zaoferować znacznie mniej niż to, co możesz być winien za swoje obrażenia. Jest prawdopodobne, że Twoja firma pożyczkowa lub leasingowa jest również wymienionym ubezpieczonym w Twojej polisie, a czek z roszczenia ubezpieczeniowego może zostać złożony zarówno Tobie, jak i firmie, więc będziesz potrzebować ich do podpisania naprawy, zanim zrealizujesz czek. Innymi słowy, nigdy nie otrzymasz rzeczywistego czeku roszczenia z tytułu ubezpieczenia samochodu ; będziesz odpowiedzialny tylko za zapłacenie odliczenia mechanikowi. W zależności od zasad ubezpieczyciela, możesz mieć możliwość otrzymania tej płatności jako czeku lub elektronicznego przelewu środków, lub niech ubezpieczyciel zapłaci bezpośrednio mechanikowi lub warsztatowi.

Ajeśli firma ubezpieczeniowa nie potraktuje poważnie Twojego listu z żądaniem, Twój prawnik rozpocznie proces wniesienia sprawy do sądu. Jeśli sugerowane naprawy są czysto kosmetyczne, możesz zaakceptować czek od swojego ubezpieczyciela i mieszkać z wgniecionymi drzwiami lub porysowaną farbą. Jeśli firma ubezpieczeniowa może sprawić, że szybko zgodzisz się na niższą liczbę, niż możesz być należny, to jest dla nich zwycięstwo, nie ty. Może się to zdarzyć, na przykład, jeśli uderzy Cię inny kierowca i złożysz roszczenie z tytułu ubezpieczenia samochodu od odpowiedzialności cywilnej.

Jeśliuszkodzenie samochodu było tylko kosmetyczne i wolisz wydać pieniądze na naprawy na coś innego, możesz to zrobić. Dobry prawnik zajmujący się obrażeniami ciała będzie miał doświadczenie w sprawach takich jak Twoja i będzie wiedział, jak podejść do firm ubezpieczeniowych, gdy osiągną niską początkową ofertę. Jeśli o to chodzi, będziesz potrzebować firmy finansowej do podpisania czeku ubezpieczeniowego, zanim będziesz mógł go spieniężyć. Jednym z największych powodów, dla których powinieneś porozmawiać z prawnikiem przed wykonaniem czeku ubezpieczeniowego, jest to, że jest mało prawdopodobne, że znasz prawdziwą wartość roszczenia z tytułu obrażeń ciała.

Jeśliwięc ponownie doświadczysz tego samego problemu, jak w przypadku wielokrotnego uszkodzenia samochodu przez gradobicie, firma ubezpieczeniowa dokładnie zbada sprawę, aby upewnić się, że nie popełniasz oszustwa. Gdy samochód jest uszkodzony, ubezpieczyciel przejrzy go i przedstawi szacunkowy całkowity koszt napraw. Prawnicy zajmujący się szkodami osobistymi wiedzą, jak zwiększyć rozliczenie i mogą znaleźć luki w ofercie adwokata ubezpieczeniowego. W sytuacjach roszczeń własnych, nie możesz sprzeciwić się umieszczeniu warsztatu na czeku ubezpieczeniowym, jeśli zgodziłeś się na te warunki w polisie ubezpieczeniowej samochodu .