Czy ubezpieczenie samochodu pokryje naprawy?

Ubezpieczenie samochodu może pomóc pokryć koszty naprawy, jeśli problem jest wynikiem kolizji lub innego incydentu objętego ubezpieczeniem, takie jak kradzież lub pożar. Ale, naprawy w przypadku rutynowego zużycia lub awarii mechanicznych zazwyczaj nie są objęte polisą ubezpieczeniową auto. Ubezpieczenie samochodu może pomóc chronić Twoje finanse, płacąc za naprawy samochodu. Poznaj rodzaje napraw, które obejmuje ubezpieczenie samochodu i dowiedz się, jakiego rodzaju dodatki do polisy mogą być potrzebne, aby uzyskać ochronę.

Napoziomie krajowym, AAA nie oferuje ubezpieczenia naprawy samochodów, ale oferuje go wraz z rozszerzonymi gwarancjami za pośrednictwem niektórych stanowych klubów AAA. Informacje te mogą się różnić od tych, które widzisz podczas wizyty u ubezpieczycieli, agencja ubezpieczeniowa, lub strona internetowa firmy ubezpieczeniowej. samochody są dziś bardziej niezawodne niż kiedyś i, jeśli są dobrze utrzymane, mogą przejść wiele mil bez konieczności poważnej naprawy. Czasami jednak kupowanie rozszerzonej gwarancji jest lepszym rozwiązaniem, więc upewnij się, że rozejrzyj się i porównaj koszty.

Ubezpieczenienaprawy samochodu może dodać setki dolarów rocznie do zwykłych płatności składki, ale może to być warte swojej ceny, jeśli chcesz pokryć regularne naprawy. Według National Association of Insurance Commissioners, konserwacja pojazdu, w tym wymiany oleju, zwykle nie jest wliczone w twoją polisę. Ubezpieczenie od awarii mechanicznej (znane również jako ubezpieczenie naprawy samochodu) zapewnia ochronę napraw, które nie są związane z wypadkami. W stanach, które tego wymagają, zwykle musisz wykupić tylko minimalną kwotę określonych ubezpieczeń, często tylko ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (które jest ubezpieczeniem od obrażeń innych osób i ich mienia przez pojazd).

MBI, lub ubezpieczenie od awarii mechanicznej, pomaga zapłacić za naprawę części i systemów, których standardowa polisa ubezpieczeniowa samochodu nie obejmuje. Odpowiedzialność płaci za uszkodzenie samochodu lub mienia innej osoby, jeśli spowodujesz wypadek, oraz koszty leczenia, jeśli zranisz ich samochodem. Niezależnie od tego, czy szukasz nowej kariery, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o Progressive, wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia znajdziesz tutaj. Ten zasięg zwykle chroni Cię, jeśli bierzesz udział w wypadku jednego pojazdu lub przed uderzeniem w dziurę.

Bardziejsensowne byłoby rozpoczęcie wkładania pieniędzy na fundusz awaryjny przy zakupie samochodu, którego możesz użyć do opłacenia wszelkich niezbędnych napraw po wyczerpaniu gwarancji producenta. A jeśli masz zasięg kolizji, Twój ubezpieczyciel ma twoje plecy, jeśli zderzysz się z czymś innym niż samochód, takie jak słup telefoniczny, krawężnik, lub jeleń.