Czy odliczenia od ubezpieczenia samochodu są roczne?

Wprzeciwieństwie do ubezpieczenia zdrowotnego, nie ma rocznych odliczeń, które można spełnić, jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu. Jesteś odpowiedzialny za deklarowane odliczenie polisy za każdym razem, gdy składasz roszczenie. Po zapłaceniu kwoty podlegającej odliczeniu samochodu, Twój ubezpieczyciel pokryje pozostałe koszty naprawy lub wymiany pojazdu. Odliczenie ubezpieczenia samochodu to kwota, którą musisz zapłacić, składając wniosek o stratę ubezpieczeniową.

Zasadniczo, gdy masz wypadek samochodowy i złożysz roszczenie, Twoja wypłata roszczenia zostanie pomniejszona o kwotę podlegającego odliczeniu. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, prawdopodobnie wcześniej zajmowałeś się odliczeniami. Głównie, to jest to, co musisz zapłacić z własnej kieszeni, gdy składasz roszczenie, dopóki nie osiągniesz kwoty podlegającej odliczeniu. Ale w przeciwieństwie do ubezpieczenia zdrowotnego, z ubezpieczeniem samochodu nie masz odliczenia, które resetuje się co roku.

Zamiasttego ponosić odpowiedzialność za kwotę podlegającą odliczeniu za każdym razem, gdy składasz roszczenie. Możesz spróbować skonfigurować plan płatności salda ze swoim mechanikiem, ale mechanicy mogą legalnie zatrzymać Twój samochód do czasu spłaty długu. Odliczenie ubezpieczenia samochodu to kwota pieniędzy, którą zgadzasz się zapłacić z własnej kieszeni za naprawę lub wymianę samochodu po wypadku. Ponieważ odliczenie jest rozpatrywane jako pierwsze, musisz zapłacić za każde zgłoszenie roszczenia, pod warunkiem, że szkoda spełnia lub przekroczy jej kwotę, jak wyjaśnił Policygenius.

Firmyubezpieczeniowe w większości stanów używają raportu kredytowego do tworzenia tak zwanego wyniku ubezpieczenia opartego na kredycie. Chociaż ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie wymaga odliczenia, ubezpieczenie to pokrywa wydatki drugiego kierowcy za obrażenia i naprawy, nie twój własny. Inaczej, jeśli składasz wniosek o ubezpieczenie samochodu z rodzajem ubezpieczenia, który ma odliczenie, musisz to zapłacić. Zwiększenie wartości odliczenia może skutkować niższą składką, upewnij się, że rozważasz ogólną wartość.

Możeszskonfigurować plan płatności z mechanikiem, nałożyć opłatę na karcie kredytowej, zaciągnąć pożyczkę, lub oszczędzaj, dopóki nie będziesz mógł sobie pozwolić na odliczenie. Jeśli kupujesz nową polisę ubezpieczeniową samochodu, składając roszczenie lub po prostu chcesz ocenić istniejącą polisę, oto, co musisz wiedzieć. Jeśli inny kierowca ponosi winę za uderzenie Ciebie i jest ubezpieczony, nie powinieneś być odpowiedzialny za płacenie odliczenia od roszczenia, które składasz za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej. To ubezpieczenie nie jest dostępne w każdym stanie, ale może mieć kwotę podlegającą odliczeniu mandatowi państwowemu w tych, w których się znajduje.

Będziesztakże chciał dowiedzieć się, ile wyższe odliczenie może zaoszczędzić na składkach i porównać to z tym, ile zaoszczędzisz w wypadku z niższym odliczeniem. Ponieważ prawie niemożliwe jest uniknięcie płacenia odliczenia ubezpieczenia samochodu w sytuacjach, w których faktycznie ma ono zastosowanie, ważne jest, aby wybrać kwotę podlegającą odliczeniu, na którą Cię stać. Jest zbyt blisko całkowitej wartości Twojego pojazdu, co oznacza, że koszt wymiany nie spowodowałby większego obciążenia na twoje finanse niż sam odliczenie. Twoje ubezpieczenie samochodu zapewnia spokój ducha, że Twoja firma ubezpieczeniowa wkroczy i pomoże Ci odzyskać siły w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia.