Dlaczego ubezpieczenie samochodu idzie w górę?

Wypadkisamochodowe i wykroczenia drogowe są częstymi wyjaśnieniami wzrostu stawki ubezpieczenia , ale są też inne powody, dla których składki na ubezpieczenie samochodu rosną, w tym zmiana adresu, nowy pojazd, i roszczenia w kodzie pocztowym. Auto ubezpieczyciele wyceniają swoje polisy na podstawie wielu czynników. Czasami te czynniki kosztów idą w górę, a czasami spadają. W większości stanów koszty rosną obecnie.

Twojedziałania, jako ubezpieczający, mogą wpływać na to, co płacisz, too. Na przykład, jeśli dodasz do polisy inny samochód lub nastoletni kierowca, Twoje koszty wzrosną. Alternatywnie, Twoje koszty spadną, jeśli porzucisz samochód lub kierowcę z polisy. Próba ustalenia, dlaczego moje ubezpieczenie samochodu podnosi się, może czasami być tajemnicą.

Alenajczęstsze powody to dostanie się do giętarki błotnika lub pełnoprawny wypadek lub uzyskanie mandatu za przekroczenie prędkości. Aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego Twoja stawka może wznieść się bez natychmiastowego oczywistego powodu, tu są 11 czynniki, które mogą podnieść Twoje składki. Jak niedawno poinformował Cover, 95 procent ubezpieczycieli samochodowych korzysta z historii kredytowej w swoich decyzjach dotyczących ubezpieczenia. Więc nawet jeśli masz czysty rekord jazdy, słaba ocena kredytowa może podnieść Twoje stawki.

Szacunkisugerują, że średnia roczna stopa procentowa może wzrosnąć o około 27 procent, jeśli Twoja ocena kredytowa przechodzi z doskonałej na uczciwą. Jeśli Twój wynik spadnie z doskonałego do słabego, Twoja stawka może się podwoić. Floryda ma największy odsetek nieubezpieczonych kierowców na poziomie 26,7 procent. Maine ma najniższy poziom 4,5 procent.

Teksasma najszybszą autostradę w kraju z 85 Ograniczenie prędkości MPH. Ma również najszybszą średnią dopuszczalną prędkość 78,3 MPH. Ponieważ ludzie jeżdżą coraz więcej, liczba wypadków rośnie. Powoduje to wzrost kwoty wypłacanej przez firmy ubezpieczeniowe za każde roszczenie.

Rosnącekoszty leczenia są przyczyną gwałtownego wzrostu cen za roszczenie, co przekłada się na wyższe składki na ubezpieczenie samochodu. Jednym z największych powodów, dla których stawki ubezpieczenia samochodu idą w całym kraju, jest to, że na drogach jest więcej kierowców niż kiedykolwiek. Dzieje się tak po prostu dlatego, że więcej samochodów, a więc bardziej zatłoczonych jezdni, zwiększa liczbę wypadków samochodowych w tych miastach. Ubezpieczenie samochodu ma na celu ochronę Twoich finansów w następstwie wypadków, a obniżenie zasięgu może spowodować wyższe rachunki z własnej kieszeni.

Twojalokalizacja geograficzna mogła mieć zmniejszoną liczbę wypadków samochodowych w ubiegłym roku, powodując mniejszą liczbę roszczeń, a może wypadek z winy lub bilet, który miałeś w przeszłości, jest na tyle stary, że nie będzie już naliczać dopłaty do Twojej polisy, co skutkuje obniżeniem składki. Kiedy klient wpadnie w wypadek, Twoja firma ubezpieczeniowa wykorzysta te środki na pokrycie kosztów takich rzeczy, jak naprawa pojazdów lub zwrot kosztów wynajmu. Na przykład niektóre firmy oferują duże oszczędności w przypadku samochodów wyposażonych w urządzenia bezpieczeństwa i ochrony, takie jak poduszki powietrzne, systemy antykradzieżowe i światła do jazdy dziennej. Kompleksowa ochrona chroni przed katastrofami pogodowymi, takimi jak burze gradowe, powodzie, tornada, które są dla Ciebie korzystne, ale firmy ubezpieczeniowe płacą miliardy dolarów każdego roku za szkody samochodowe spowodowane incydentami pogodowymi.

Ponieważubezpieczenie samochodu ma na celu pokrycie kosztów po wypadku, w tym zarówno szkód majątkowych, jak i kosztów leczenia, wszystko, co podnosi te koszty, prawdopodobnie podniesie stawki. Z reguły kierowcy w średnim wieku zazwyczaj mają niższe stawki ubezpieczenia niż młodzi i starsi kierowcy, a żonaci kierowcy często płacą mniej niż pojedynczy kierowcy. dodatkowo, w niektórych stanach, gdzie garażujesz swój pojazd, jest jednym z czynników, które są używane do określenia stawki ubezpieczenia samochodu. Na przykład, jeśli są wąskie, zatłoczone ulice wypełnione samochodami lub istnieje większe prawdopodobieństwo kradzieży samochodu, Twoja stawka ubezpieczenia może wzrosnąć.

Niezależnieod tego, czy to twoja wina, czy nie, wypadek samochodowy może kosztować się znacznymi kosztami, co jest głównym powodem, dla którego ubezpieczenie samochodu jest tak ważne w pierwszej kolejności. Jeśli koszty wzrosnąć dla ubezpieczycieli, może to oznaczać wyższe stawki dla klientów, nawet tych, którzy robią wszystko dobrze na drodze. Czynniki takie jak historia kredytowa i rodzaje kredytów, takie jak pożyczki lub karty kredytowe, mogą wpływać na stawki ubezpieczenia samochodu. Dlaczego więc twoje ubezpieczenie samochodu jest tak drogie? Możesz pomyśleć, że zmiany w stawce są w dużej mierze oparte na własnych czynnikach ryzyka jako kierowcy.

.