Czy stawki ubezpieczenia samochodu idą w górę?

Krajowo, stawki ubezpieczenia samochodu rosną średnio o 4, 9%, zgodnie z zatwierdzonymi danymi zgłoszeniowymi stawki z S% 26P Global Market Intelligence. Zmiany w zachowaniu jazdy mają również wpływ na stawki ubezpieczenia. Liczba wypadków samochodowych wzrosła, co prowadzi do większej liczby roszczeń ubezpieczeniowych. Ten wyższy wolumen roszczeń, w połączeniu z wyższymi kosztami naprawy i wymiany pojazdów, jest ostatecznie tym, co zwiększa stawki ubezpieczenia w całej branży.

Autoubezpieczyciele wyceniają swoje polisy na podstawie wielu czynników. Czasami te czynniki kosztów idą w górę, a czasami spadają. W większości stanów koszty obecnie rosną. Twoje działania, jako ubezpieczający, mogą wpływać na to, co płacisz, też.

Naprzykład, jeśli dodasz inny samochód, lub nastoletni kierowca do swojej polisy, Twoje koszty wzrosną. Alternatywnie, Twoje koszty spadną, jeśli porzucisz samochód lub kierowcę z polisy. Twoja lokalizacja geograficzna mogła mieć zmniejszoną liczbę wypadków samochodowych w ubiegłym roku, co skutkuje mniejszą liczbą roszczeń, a może wypadek z winy lub bilet, który miałeś w przeszłości, jest wystarczająco stary, aby nie pobierać już dopłaty do Twojej polisy, skutkując obniżeniem składki. Rozmowa z agentem lub przedstawicielem firmy o wyjątkowych okolicznościach ubezpieczeniowych jest prawdopodobnie najlepszym sposobem zrozumienia, w jaki sposób wyceniana jest Twoja polisa.

Dlaubezpieczających w niektórych stanach i niektórych ubezpieczycieli samochodowych, podwyżki stawek mogą być znacznie bardziej strome. Podwyżki stawek mogą mieć wpływ na Twoją politykę niezależnie od rodzajów i poziomów pokrycia, ale każdy czynnik inaczej wpływa na Twoją składkę. Stawki rosną nawet o 20% w niektórych lokalizacjach, ponieważ ubezpieczyciele starają się o podwyżki, aby zrekompensować to, co ich zdaniem będzie bardziej trwałą inflacją. Ponadto ubezpieczyciele samochodów oferują zniżki ubezpieczającym, którzy biorą udział w kursach jazdy obronnej lub przejeżdżają mniej mil.

Wrzeczywistości raport firmy zauważa, że stawki wzrosła o 28% w ciągu ostatnich 10 lat w całym kraju. Podobnie, wraz ze wzrostem wartości pojazdów, ubezpieczyciele płacą więcej, aby pomóc w wymianie całkowitych samochodów i ciężarówek swoich klientów, wszystko to zwiększa koszty ubezpieczenia auto. Dla ubezpieczających, którzy doświadczają podwyżek składek, dobrym pomysłem może być zakup nowej polisy lub znalezienie sposobów na zrekompensowanie tych zwiększonych kosztów poprzez dodatkowe rabaty, takie jak rabaty telematyczne, jeśli Twój ubezpieczyciel oferuje taką opcję. Jeśli jednak pozostajesz w tym samym stanie, Twoja stawka może wznieść się na podstawie roszczeń w nowym kodzie pocztowym.

Lub, jeśli dodałeś nowego kierowcę lub pojazd do swojej polisy, Twoja stawka może również wzrosnąć w momencie odnowienia. Wiele firm ubezpieczeniowych samochodów przeprowadza kontrole kredytowe przed podaniem kierowcom stawek, a posiadanie słabego kredytu może podnieść stawki w porównaniu z kierowcami z doskonałym kredytem, według The Zebra. Poszukiwanie nowego ubezpieczenia samochodowego może zapewnić, że nadal będziesz otrzymywać najlepszą możliwą stawkę i pomóc uniknąć wyższych składek. Jak wspomniano powyżej, automatyczne podwyżki stawek są czasami oparte na czynnikach, na które nie masz wpływu, takie jak roszczenia w kodzie pocztowym.