Jakie ubezpieczenie samochodu powinienem otrzymać?

Możebyć konieczne posiadanie dodatkowych zabezpieczeń, aby chronić swój pojazd, w tym kompleksowe pokrycie kolizji i luki. Przynajmniej, musisz wykupić minimalne wymagania dotyczące ubezpieczenia samochodu w swoim stanie. Ale minimalne stany są żałośnie niewystarczające i nie zapewniają żadnego pokrycia rachunków za naprawę własnego samochodu. Jeśli chcesz mieć lepszy zasięg, będziesz musiał kupić więcej niż minimalne wymagania.

Większośćstanów wymaga pewnych rodzajów ubezpieczeń samochodowych, takich jak odpowiedzialność, nieubezpieczony kierowca, ochrona przed obrażeniami ciała, lub MedPay. Plus, jeśli masz pożyczkę lub dzierżawę samochodu, Twój pożyczkodawca może wymagać od Ciebie kolizji i kompleksowego ubezpieczenia. Minimalnie, większość stanów wymaga od kierowców utrzymania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, aby pomóc w pokryciu kosztów leczenia i szkód majątkowych, jeśli spowodują wypadek. Niektóre stany wymagają również innych rodzajów ubezpieczenia.

Ajeśli masz pożyczkę samochodową lub dzierżawę, Twój pożyczkodawca zazwyczaj wymaga określonych rodzajów ubezpieczenia. Jeśli masz pożyczkę samochodową lub dzierżawę, Twój pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał od Ciebie kolizji i kompleksowego ubezpieczenia jako warunku finansowania. Każdy stan z wyjątkiem New Hampshire i Wirginii wymaga, aby kierowcy posiadali ubezpieczenie od odpowiedzialności. Pokrycie kolizji jest zwykle wymagane, jeśli masz pożyczkę samochodową lub dzierżawę.

Opłacasię naprawa uszkodzeń pojazdu powstałych w wyniku wypadku - innym samochodem lub nieruchomym przedmiotem, takim jak słup telefoniczny. Jeśli masz ubezpieczenie przed kolizją, a Twój samochód jest sumowany, firma ubezpieczeniowa zapłaci do aktualnej wartości rynkowej Twojego pojazdu, pomniejszonej o Twoje odliczenie. Wartość Twojego samochodu może pomóc w ustaleniu, czy utrzymanie tego rodzaju ubezpieczenia jest tego warte. Jeśli twój samochód nie jest wiele wart, bardziej sensowne może być upuszczenie go.

Kompleksoweobejmuje niektóre rodzaje uszkodzeń niespowodowanych wypadkiem, w tym trudną pogodę, spadające przedmioty, wandalizm, kradzież, uszkodzenia gryzoni i inne. Jeśli zdarzenie objęte ubezpieczeniem uszkodzi Twój samochód, firma ubezpieczeniowa zwróci Ci kwotę do rzeczywistej wartości gotówkowej Twojego samochodu, pomniejszonej o Twoje odliczenie. Pożyczkodawcy i firmy leasingowe zazwyczaj wymagają kompleksowego ubezpieczenia, jeśli masz pożyczkę samochodową lub dzierżawę. Ale żaden stan obecnie nie wymaga od kierowców utrzymywania tego rodzaju zasięgu.

Ochronaod odpowiedzialności pomaga opłacić obrażenia innych osób. Ale ochrona przed obrażeniami ciała (PIP) może pomóc w opłaceniu obrażeń Twojego i pasażerów po wypadku. PIP jest dostępny w stanach bez winy, co oznacza, że ubezpieczyciele płacą za obrażenia swoich ubezpieczających bez względu na to, kto ponosi winę wypadku. Być może słyszałeś termin „pełne ubezpieczenie.

Aletechnicznie rzecz biorąc, nie ma czegoś takiego, ponieważ żaden zasięg lub kombinacja pokryć może chronić Cię przez 100% czasu. Kiedy ludzie używają terminu „pełne ubezpieczenie, zwykle oznaczają połączenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i pokrycia szkód majątkowych (ja, mi. Ludzie czasami błędnie myślą, że SR-22 lub FR-44 (w Wirginii i na Florydzie) forma jest ubezpieczeniem, ale tak nie jest. To dowód na to, że masz przynajmniej minimalną kwotę ubezpieczenia, której prawo wymaga w twoim stanie.

Znajdźnajlepsze samochody i najlepsze 10 Listy To zależy od wartości Twojego pojazdu, ile możesz sobie pozwolić na zapłacenie za naprawę samochodu, i ile ryzyka jesteś skłonny przyjąć. Kompleksowa ochrona może pomóc w opłaceniu napraw, jeśli Twój samochód jest uszkodzony w wyniku objętych ubezpieczeniem zdarzeń innych niż wypadek. Jeśli Twój samochód jest wart więcej niż zapłaciłbyś za premię i odliczenie, prawdopodobnie warto to rozważyć. Teraz istnieje kilka różnych rodzajów ubezpieczeń samochodowych.

Najważniejszez nich to odpowiedzialność, kompleksowość i pokrycie kolizji. Nazwiemy ich Wielką Trójką. Pomyśl o nich jako o podstawowym zasięgu, bez którego nie możesz sobie pozwolić. Jeśli masz wszystkie trzy, oznacza to, że masz pełne pokrycie.

Kosztyleczenia — pokrywa koszty opieki medycznej dla Ciebie i Twoich pasażerów w razie wypadku. Pełne ubezpieczenie obejmuje często ubezpieczenie od kolizji, ubezpieczenie kompleksowe, i co najmniej minimalne ubezpieczenie wymagane przez prawo stanowe. W niektórych stanach wymagane jest ubezpieczenie nieubezpieczonych kierowców wraz z ubezpieczeniem nieubezpieczonego kierowcy, co ma zastosowanie, gdy kierowca z winy w ogóle nie ma żadnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Tak więc, mimo że odpowiedzialność i pełne ubezpieczenie to dwa główne rodzaje polis ubezpieczeniowych samochodu , nadal istnieje kilka szczególnych rodzajów ubezpieczeń samochodowych , które kierowcy mogą kupić.

Wten sposób, jeśli wypadek jest Twoją winą, jesteś pokryty kosztami związanymi z naprawą samochodu drugiego kierowcy (uszkodzenie mienia) oraz wszelkie koszty związane z utraconymi wynagrodzeniami lub rachunkami medycznymi (obrażenia ciała). Przy tak wielu wyborach dla firm ubezpieczeń samochodowych, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, aby znaleźć odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Zacznij od przyjrzenia się najlepszym firmom pod kątem określonego rodzaju ubezpieczenia, o którym wiesz, że będziesz potrzebować, takie jak ubezpieczenie od kolizji lub ochrona przed obrażeniami ciała. Dodanie tego ubezpieczenia może zwiększyć koszt składki ubezpieczeniowej, ale może cię chronić na wypadek, gdyby coś niefortunnego stało się z twoim pojazdem.

Wwiększości stanów obowiązkowe są nie tylko niektóre rodzaje ubezpieczenia, ale odpowiedni rodzaj ubezpieczenia samochodowego może uchronić Cię przed katastrofą finansową, jeśli Twój samochód zostanie skradziony, uszkodzony, lub, nawet gorzej, jeśli spowodujesz wypadek, który zrani Ciebie lub innych. Ubezpieczenie nieubezpieczonego kierowcy to rodzaj ubezpieczenia samochodu, które ma zastosowanie, gdy ubezpieczający jest w wypadku spowodowanym przez kierowcę, który nie posiada wystarczającego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W tym samym czasie, jeśli posiadasz znacznie starszy pojazd, który już się opłacił, możesz nie potrzebować dużego ubezpieczenia. Kompleksowe ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane przez samochód z powodu innych czynników niż kolizja, takie jak pogoda, pożar lub kradzież.

JeśliTwój samochód się zepsuje lub masz wypadek, a samochód jest w sklepie, ubezpieczenie wynajmu pokryje koszt wynajmu samochodu w dniach, w których samochód nie jest możliwy do jazdy. .